Menu

Content

Dikkat ! Naan BakerShop'da Kedi Var

Moda'da burnunuza gelen taptaze mis gibi ekmek kokularını takibe aldığınızda kendinizi NAAN BAKESHOP'ta bulursunuz. Sağlıklı ve doğru beslenmeye yönelik lif, mineral ve çeşitli proteinleri içeren Artizan ekmeğini insanlara yedirmek için yola çıkan  Onur ve Sandy Moda'daki minik bir kasap dükkanını renuve ederek modern, sıcak ve sarı yeşil renkli bir ortam yaratmışlar. NAAN ekmeğin jenerik ismi  "nan" dan türetilmiş. Ahşap bir dekorasyonun hakim olduğu mekanın girişinde kurabiye ve muffin’lerin bulunduğu tezgah ve muhteşem görünüşlü ekmeklerin sıralandığı ekmek rafları sizi karşılıyor. Ön bölümdeki birkaç masa dışında, arka tarafta da ayrı bir bölümleri daha var.

Ekşi mayalı, cevizli üzümlü, zeytinyağlı, ballı tereyağlı, baget, çok tahıllı tost gibi değişik ekmek üretimi ağırlıklı yerlerinde hergün değişik pasta, kurabiye çeşitlerini de müşterilerine sunuyorlarmış. Unsuz çikolatalı keklerini deneme fırsatım olamadı maalesef ama muhteşem görünüyordu. Menülerine göz attığımda gördüğüm değişik tart, sandviç çeşitleri ise hala aklımda. Biz NAAN BAKESHOP'a kahvaltı için gittik. İki kişilik Moda Kahvaltısı adı altında sundukları farklı, nefis, lezzetli, özenli (48 tl) kahvaltılıkları ve demlikle gelen çay ile soframızı donattıklarında hepimiz çok mutlu olduk.

Ezine/İzmir tulum, ızgara sepet peyniri, karışık zeytin,domates salatalık, tatlı bahçe biberi, muhammara, ev yapımı reçeller, tahin pekmez, bal kaymak, lavantalı zeytinyağı, mandra tereyağı, taze mevsim meyveleri, Artizan ekmek sepeti, otlu lorlu karışımları ile 4/4lük bir sofra kuruldu.

Yumurta ile yaptıkları otlu çırpılmış yumurta ise muhteşemdi. French Toast'dan karadut şuruplu ve taze meyveli granolaya kadar isteyebileceğiniz, taze sıkılmış meyve suları dahili zenginleştirilmiş bir mekan burası. Pizza, ev yapımı humus, avokado salsa ve muhammaradan oluşan sürme tabakları, ılık rozbif ve yine kendi ev yapımları olan makarna ve salatalar öğle ve akşam için hazırladıkları  menülerini süslüyor.

Şimdi gelelim mekanın sevimli kedisine! Belki burada bir çok hayvan severden tepki alacağım ama ben restoranlarda kedi köpek beslemek fikrine pek yakın değilim. Öncelikle ne olursa olsun etrafta tüyler uçuşur, sonra oturduğunuz yerlerde yatar uyurlar. Eğer benim gibi allerjik bir bünyeniz var ise ve kazara bir tüye dokunursanız soluğu hastanede alabilirsiniz.

Peki hal bu ise ne yapılabilir? Belki de cama mekanda kedi beslenildiğine dair bir yazı asılabilir ki içerde tam yemeğin ortasında bir sürprizle karşılaşıp apar topar oradan uzaklaşmayın, keyfiniz kaçmasın!
İşte ben de bundan dolayı yazının başlığını böyle attım. Mekan çok güzel ancak bir daha gidemeyeceğim için cidden çok üzgünüm.

Hem gıda hem hizmet sektörünün olmazsa olmazlarından biri müşteri memnuniyetidir ve ben bu mekandan bu kadar leziz ekmeklere ve kahvaltıya rağmen,  ne yazık ki mutlu ayrılamadım.  Kedi ile ilgili eleştirime ise "a o buranın kedisi, kapı açılınca dişarı bıraksak da gelir" diyerek savunmaya geçmek yerine doğru olanın yapılması kedinin uzaklaştırılması ve yine hamile diğer bir müşterinin ise kedi yanına gelip yatınca  kendi kahvaltılarını bizzat bu iki hanımın kendileri taşıyarak bir başka masaya geçmesine ve kedinin onların kalktığı koltuğa sere serpe  uzanıp uyumasına göz yummaları idi. Denecek bir şey yok! Biline! Ona göre gidile!

Adres: Moda Cad. No: 113, Istanbul, Turkey

 

 

Baglan veya Yeni Kayit

fb iconLog in with Facebook