Menu

http://www.oyascuisine.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/Slides.slide_oya_lezzet_duraklarim02gk-is-690.jpglink

Content

Kiva Han

Ne zaman Şevket-i Bostan mevsimi gelse, kendime  çağdaş bir Anadolu mutfağı ararım. Bodrum' da isem Kısmet, İstanbul' da Kiva Han Galata. Bu mutfaklarda pişen yemekler bizi çocukluğumuza,  gençlik anılarımıza, sevdiklerimize doğru bir yolculuğa çıkarır.

Bu hafta sonu da "Kiva Han" da idik. Tabii Şevket-i Bostan ilk seçimimdi, arkasından Hatay yöresinden "Sini Oruğu", "Fırında Soğan kebabı" ve kahvelerimizi yudumlarken "Amasya Usulü Un Helvası" ...Uğurcan Sert' in sahibi  olduğu Kiva'da cumartesi akşamları canlı müzik var. Uğurcan Bey son derece sıcak, güleryüzlü ,hoş bir kişiliğe sahip. Şimdilerde pazar sabahları 10 ila 14 arası yöresel kahvaltı da veriyor. Kahvaltıda yok yok.  Kahvealtı ile  midelerimize bayram yaptıran Kiva' da sunulan birbirinden nefis reçeller anadolunun  değişik yerlerinden, ballar yine değişik yörelerden, pekmezler ise Tokat' dan. Pişileri, otlu peynirleri, ve daha neler neler! Yani saymakla bitmeyecek nefis bir menü. Hepsini  yazmıyorum gidince sizede sürpriz olsun. Yine buradan temin edeceğiniz  Tokat yaprağı ile sizler de nefis yumuşacık dolmalar yapabilirsiniz.

Ben rezervasyonumu yaptım bile!

Adres: Kiva Han

Bereketzade Mh., Galata Kulesi Sk No:4, Beyoğlu
Phone:(0212) 292 0037

Galata
(212) 292 9898
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

 

 

 

Baglan veya Yeni Kayit

fb iconLog in with Facebook