Menu

http://www.oyascuisine.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/Slides.slide_oya_lezzet_duraklarim02gk-is-690.jpglink

Content

Kapalıçarşı Havuzlu Restoran

Dünyanın en eski çarşılarından İstanbulun gözbebeği, simgesi Kapalıçarşı'nın 541 yıllık tarihi dokusu içinde yer alan 'Havuzlu Restoran' Türk-Osmanlı mutfağının muhteşem lezzetlerini yolu o taraflara düşenlerle buluşturan sıcacık, huzurlu bir mekan. Sebzeler, et yemekleri, ızgaralar ve tatlılar olarak belirlenen menüsü içinde özellikle hünkar beğendi, etli dolma çeşitleri, sarmaları, sebzeli kebap, kağıt kebabı, kuzu kapama, kömür ateşinde döneri, Abant kebabı ve revani, kemalpaşa, krem karamel, fırın sütlaç, kabak tatlısı, şekerpare, ayva tatlısı ve komposto gibi tatlıları arasında seçim yaparken  çok zorlanacağınızı düşünüyorum, zira hepsi çok güzel.

Lezzetli yemekleri, süratli servisi ve hijyenik ortamı ile hem çarşı esnafı hem de turistler için vazgeçilemez bu esnaf lokantası sadece öğlenleri servis veriyor. Fiyatları diğer esnaf lokantalarına oranla daha yüksek, biz üç kişi 60 tl vererek çıktık.

Eğer yolunuz Kapalıçarşıya düşerse yüksek kubbeleri ve kemerleri, tavandan sarkan şık avizeleri, duvarları süsleyen eski Osmanlı?yı yansıtan eserleri ve adını aldığı mermer havuzu ve leziz osmanlı mutfağı yemekleri ile büyük küçük herkesin hoşuna giden bu otantik restorana  mutlaka uğrayın derim.

  Adres:

Gani Çelebi Sok. No:3
Kapalıçarşı   İstanbul
Tel: + 90 212 527 33 46
Faks: +90 212 528 16 54

Not:

Kuyumcuların sıralandığı ana caddedeki çeşmeden içeri girip, 50 metre ötedeki Şark Kahvesi?ne ulaştığınız zaman Havuzlu Restaurant, hemen Şark Kahvesi?nin arka sokağında.

 

havuzlu02
havuzlu01
havuzlu03
havuzlu04
havuzlu05
havuzlu06
havuzlu07
havuzlu08
havuzlu09
havuzlu10
havuzlu11
havuzlu12
havuzlu13
havuzlu14
havuzlu15
havuzlu17
havuzlu16

 

 

Baglan veya Yeni Kayit

fb iconLog in with Facebook