Menu

http://www.oyascuisine.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/Slides.slide_oya_lezzet_duraklarim02gk-is-690.jpglink

Content

Sahil Balık Restaurant

2012 yılını uğurlayıp 2013'ü karşıladığımız İzmir'de yeni yılın ilk gününde sevgili dostlarımızın daveti üzerine kendimizi Foça'da bulduk. İzmir'den yaklaşık 70 km uzaklıktaki bu şirin sahil kasabası Eski ve Yeni Foça olarak iki bölgeye ayrılmış.

Bol güneşli bir kış gününde mevsimden dolayı sessiz ve sakin, kendi halinde, tarihi dokusu hiç bozulmamış, eski ve onarılmış taş evlerin sokaklarını süslediği Eski Foçayı çok kısa bir süre orada kalmamıza rağmen biz çok sevdik. Rivayete göre Foça'da bir 'kara taş' varmış ve bu taşa basan Foça'dan kopamaz, buraya yerleşirmiş.

Eski bir İyon uygarlığı olan Phokaia'nın kalıntıları üzerine kurulmuş Foça'da küçük bir turdan sonra gözümüze çarpan şirin bir balıkçı lokantasında karnımızı doyurmak istedik. Foça?nın en manzaralı yerindeki 'Sahil Balık Restoranı' burası.

Yılbaşı ertesi olmasına rağmen dolup dolup taşan bu restoranda gözüme ilk çarpan müşteriye gösterilen güleryüz ve sıcaklık oldu.
Mahmut Yaman ve İnan Kılıç'ın büyük bir titizlikle idare ettikleri bu mekanda menü çok zengin, fiyatlar makul, herşey çok taze.

Kupez balığından, Çiroz?a, özel mısır unuyla barbun, yoğurtlu sarımsak soslu barbun, barbun ızgara?dan, özel pişirim Çipura, Levrek çeşitleri, her türlü deniz ürünü ve yoğurtlu semizotu, atom, turp otu, cibes enginar, patlıcan salatası, deniz börülcesi, bakla, fava ve diğerleri gibi harika mezeleri ile buranın müdavimi olmamak mümkün değil. Eğer yolunuz düşerse servis ve lezzetin mükemmel olduğu bu mekanı mutlaka deneyin derim.

Adres:

Aşıklar Caddesi No:5 E. Foça-İzmir

Telefon:

0232 812 22 20
0535 5247259
0542 373 37 90

 

sahilrestoran01
sahilrestoran02
sahilrestoran03
sahilrestoran04
sahilrestoran05
sahilrestoran06
sahilrestoran07
sahilrestoran08
sahilrestoran09
sahilrestoran10
sahilrestoran11
sahilrestoran12
sahilrestoran13
sahilrestoran14
sahilrestoran15

 

 

Baglan veya Yeni Kayit

fb iconLog in with Facebook