Menu

http://www.oyascuisine.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/Slides.slide_oya_lezzet_duraklarim02gk-is-690.jpglink

Content

Sisim Meyhanesi

Yeni yılı, sevdiğimiz dostlarımızla birlikte karşılamak için gittiğimiz İzmir'de soğuk ve rüzgardan kaçıp, hiç aklımızda yokken, ısınmak amacı ile bilmeden girdiğimiz bu mekan bizi o kadar şaşırttı ve içimizi ısıttı ki. Mekana erken saatte çay içmek için girip, geceye orada devam ederek uzun saatler geçirdiğimiz 'Meyhane Sisim' burası.

Bu sıcacık, hoş mekanda değişik mezeler, ana yemekler ve 80'lerin sanat müzikleriyle unutulmaya yüz tutmuş eski meyhanelere örnek çok güzel bir hava yaratılmış. Yeni Rakı desteğiyle hayata geçirilen "Meyhane Modeli Projesi", dahilinde oluşturulan ilk klasik meyhane örneği olan "Meyhane Sisim" İzmir Alsancak'ta.

Her şeyin özenle seçilmiş olduğu güzel ve özel dekoru, tavanlarında işlemeler, yaldızlar, eski İzmir'in panoromik görüntüleri ile lavabolarındaki çini işlemelerini herkesin görmesi lazım diye düşünüyorum. Enfes.

Yine özenle hazırlanmış masaları, güleryüzlü personeli, sıcak muhabbetleri ve 'Sisim cacık, patlıcan salata, tahini bol pastırma eşliğinde sunulan humus, çakır enginar, kavrulmuş ot tabağı, ahtapotlu mücver,ızgarada pişirilmiş peynirli mukas böreği ve kağıt gibi kesilmiş yaprak ciğer, sıcak helva' gibi çok lezzetli ve değişik mezeleri, etleri, balıkları ile İzmir'lilerin büyük şansı bence.

Fiyatları ise son derece makul. Güzel bir fasıl eşliğinde sevgili dostlarımızla kadeh kaldırırken bize hoş saatler geçirten İzmir'in göbeğinde ki Sisim'i biz hiç unutmayacağız. 'Lezzet Duraklarım'da yerini alacak olan Meyhane Sisim İzmir'e yolum düştüğünde yeniden gitmek istediğim bir mekan, siz dostlarıma da tavsiye olunur.
 
Tel:
0232 463 69 87

Adres:
Atatürk Caddesi 174 Alsancak/İzmir
 
www.meyhanesisim.com

 

sisim02
sisim01
sisim03-1
sisim04
sisim06
sisim05
sisim07
sisim08

 

 

Baglan veya Yeni Kayit

fb iconLog in with Facebook