Menu

http://www.oyascuisine.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/Slides.slide_oya_lezzet_duraklarim02gk-is-690.jpglink

Content

Con Gracia Restaurante/ Barcelona

Geçen hafta Katalonya'daydık. Araba kiralayıp dolaştık. Amaç hem bölgeyi görmek hem de zengin mutfak kültürlerini tanımaktı. En olmayacak yerleşimlerdeki restoranlar bile, yol kenarındaki küçük bir kasaba (St. Felıu De Buixalleu) da olduğu gibi, beni şaşırttı. Nefis yemekler tattık. İspanyanın kuzey doğusunda bulunan bu özerk bölgenin önemli şehirlerinden biri olan Barcelona'da ise daha gidemediğim, aklımın kaldığı onlarcası var. Eskiler 'Yediğin içtiğin senin olsun, gezip gördüklerini anlat bize' derlerdi ama artık pek de öyle değil, zamanımızda daha seyahate gitmeden nerede neler yenileceği konuşuluyor. Biz de kızımızın tavsiyesi üzerine Barcelona'daki çok değişik restoranlardan biri olan 'CON GRACIA' ile başladık tura.

Rezervasyonlar bir hafta öncesinden, daha gitmeden yapıldı.Burası dar bir ara sokak içerisinde 12 masalık, küçük,  sevimli, zevkli dekore edilmiş, harika bir İspanyol ve Füzyon restoranı. Personeli çok iyi ingilizce konuşuyor, çok nazik ve cana yakın. Menüye gelince; İki menüleri var, ya şefin tavsiyesi sürpriz menü alıp heyecanla ne geleceğini bekliyorsunuz ya da geleneksel menüyü alıp ne yiyeceğinizi görüyorsunuz. Her iki menüde de önce atıştırmalıklar ardından yemekler ve tatlı geliyor.

Yemekler son derece değişik,lezzetli ve şık. Atıştırmalıklar dışında dört çeşit yemek, bir ön tatlı ki bu sorbe oluyor, ve asıl tatlı ve 'petit four'lar geliyor. Adeta hiç bitmesin diyeceğiniz gibi nefis. Menüler 59 Euro. İçki hariç tabii. Şaraba gelince şefin tavsiyesine kulak verin, biz çok güzel şaraplar içtik.

Ayrıca isteğe bağlı olarak yapılan şarap tadımı ise 30 Euro civarında.Yemek başlamadan gelen domates konsome'nin tadını unutabilir miyim bilemiyorum. Ördeğin bu kadar lezzetlisi, domates chutney eşliğinde ahtapot ve somonlu ravioli, patates ve ıspanak eşliğinde çıtır süt domuzu kızartması sayabileceklerimden sadece bazıları.

Eğer yolunuz Barcelona'dan geçerse mutlaka gidilecek yerlerden biri....C. Martínez de la Rosa 8

Adres:

08012 Barcelona. SPAIN
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
tel.+34 93 238 02 01Öğlen servisi: Salı_Cuma (sadece guruplar için)
Akşam servisi: Salı - Ctesi 1900-2300

gracia02
gracia03
gracia04
gracia05
gracia06
gracia07
gracia08
gracia09
gracia10
gracia11

 

 

Baglan veya Yeni Kayit

fb iconLog in with Facebook