Menu

http://www.oyascuisine.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/Slides.slide_oya_lezzet_duraklarim02gk-is-690.jpglink

Content

Kısmet

Bir haftalığına Bodrum'a kaçtık. Baharda Bodrum'da olmak demek sarının güzelliğini görmek demektir. Tüm yeşil tepeler sapsarı çiçeklerle donanmış, ağaçlar sarı, yerler sarı, sakin bir Bodrum var karşımızda...
Bence en güzel zamanı Bodrum'un. Lezzet duraklarına gelince:  Tabii ki hepsini sıraya koydum, bir bir. İlk günkü durağımız öğlen yemeği için Kısmet'ti. Bodrum'a gelince ilk aklıma gelen yerlerden biridir Kısmet. Ne mi yedim? Tabii ki şevket-i bostan. Frik pilavı ve pancar kavurmayı da ihmal etmedim. Ardından her zaman yediğim Kalbura Bastı yerine bu kez karanfil aromalı, bol cevizli  kabak tatlısı ile noktaladım yemeği. Sanırım ev dışında yediğim en güzel kabak tatlısı idi bu güne kadar. Aslında aklım kalburabastı'da da kaldı ama yazı hatırlayıp bir başka güne bıraktım onu.

 Kısmet aslında bir esnaf lokantası, sadece öğlenleri servis veriyor. Ege yöresi yemeklerinin en lezzetlileri burada. Kısmet' i bizim için vazgeçilmez ve özel yapan diğer bir faktör de çalışanlarının özelllikle Hakan Poyraz ve diğerlerinin  çalışkan, güleryüzlü ve sıcak halleri. Sahibi Orhan Dumanlı hep işinin başında. Son derece dikkatli ve titiz, herşeyi yakından takip ediyor. Güleryüzlü, yakışıklı ahçısı Halil Vural'ı tertemiz özel kıyafetleri ile özellikle ya siyah ya beyaz, herzaman tezgahın arkasında görmek mümkün.

Yöresel yemeklerin bulunduğu Kısmet lokantasının uzun tezgahında günlük yemekler sıralanmış, ayrıca haftanın her gününe ait özel yöresel yemekleri de duvardaki listesinden takip edip, gelebilirsiniz. Adını bile duymadığım otlu yemek ve salatalardan birçoğunu ben ilk kez Kısmet'te tattım. Şevket-i bostan, turp otu, sarı ot gibi. Bodrum'a yolu düşenler eğer çok lezzetli bir yemek yemek istiyorsanız mutlaka Kısmet'e uğrayın!

 

Adres:

Ataturk Bulvarı 35/A     Konacık Belediyesi karşısı

 Tel:
0 252 319 00 96

 

 

 

Baglan veya Yeni Kayit

fb iconLog in with Facebook