Menu

http://www.oyascuisine.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/Slides.slide_oya_lezzet_duraklarim02gk-is-690.jpglink

Content

Otto E Mezzo

Bodrum'dan Kos adası çok yakın. Bindiğiniz ferryboat'lar ya Bodrum eski liman ya da yeni liman veya Turgutreis'ten kalkıyor. Sabah gidip akşam üstü dönmek mümkün, yorucu olmakla beraber böyle giden çok oluyor. Bizde böyle günü birlik bir Kos turu yaptık dün. Ama anlaşılan Temmuz - Ağustos aylarında bu gezileri yapmamak lazım. Sezonda (high season) gümrük kapıları çok kalabalık oluyor ve güneş altında uzun kuyruklar insanı perişan ediyor. Bu faktör dışında herşey çok güzeldi.

Ada çok sevimli; merkezindeki tarihi yerleri, Neretzia kalesi, Kont Francesco Sans evi, Dionysus Sunağı, Casa Romana gibi yerler yürüyerek gezilebilir.Manavların ve baharatçıların yer aldığı arabesk stili belediye binası, Arkeoloji müzesi görülmeye değer yerlerden. Antik çağlardan bu yana en popüler binası ise Asklepion. Hippokrat ve onun tıp okulu anıtsal yapı örnekleri olarak görülebilir.
Mini tren turu ile tüm adayı görüp, alışveriş yapıp ki çoğu yiyecek: sakızlı reçeller, kurabiyeler ve çeşitli kremlerimizi alıp Otto e Mezzo'nun dinlendirici atmosferi içinde restoranın bahçesinde içkilerimizi içip, yemeklerimizi yerken keyifli saatler geçirdik.  

Doğma büyüme İstanköy'lü Ali Asbalı restoranın sahiplerinden. Bize restoranın eski resimlerini gösterdi. Bazı kısımlarını aynen korumuşlar.1999 yılında açılmış olan restoran devamlı hizmet veriyor. Gece atmosferi daha şık oluyormuş. Ali Asbalı son derece cana yakın, konuksever, neşeli bir kişiliğe sahip. Yemeklerimiz de çok lezzetliydi, çok uluslu çalışan kadrosu ile servis de gayet iyiydi. Hakiki mascarpone ile yapılan Tiramisu ikramı ile Türk kahvelerimizi içip restorandan hoş duygularla ayrıldık. Bodrum'a geri dönüşe geçtiğimizde hepimiz güzel bir günün ardından son derece keyifliydik.

Adres:Otto e Mezzo
Ristorante İtaliano
21, Apellou str.
Old Town-Kos İsland

tel:2242020069

ottoemezzo03
ottoemezzo02
ottoemezzo04
ottoemezzo05
ottoemezzo06
ottoemezzo07
ottoemezzo08
ottoemezzo09
ottoemezzo01

 

 

Baglan veya Yeni Kayit

fb iconLog in with Facebook