Menu

http://www.oyascuisine.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/Slides.slide_oya_lezzet_duraklarim02gk-is-690.jpglink

Content

Hayatım Değişti

Mobil telefonlar Türkiyede yaygın olarak kullanılmaya başladığında 50'li yaşlardaydım. İlk sahip olduğum telefon oldukça ağır, şimdi dönüp baktığımdan biraz da kabaca ve kullanım açısından da oldukça zor bir Alcatel'di.

Daha sonraları tüm dünyayı saran her yıl yeni çıkan bir telefona sahip olma furyasına bende katıldım. Her çıkan yeni telefon bir diğerinden o kadar üstün niteliklere sahip ve görüntü açısından da bir o kadar daha şıktı ki bir süre sonra hangisini seçeceğime zor karar verir oldum.

 Bu arada yaşım da git gide ilerliyordu. Ve parmaklarım eski kıvraklığını kaybediyordu. Yanlış tuşlara basıyor, komik durumlara düşüyor, gözlüğüm olmadan yazılanları görüp okuyamıyordum. Ta ki bir den bir gün IPhone 4'ü keşfedene kadar.http://www.turkcell.com.tr/cihazlar.

Yine bu arada üniversitedeki görevimi sonlandırıp, emekli olup kendime yeni bir uğraş olan blogger'lığa başlamıştım. Bir blog yazarı olarak şimdi artık zahmetsiz bir şekilde tek bir dokunuşla istediğim bilgiye gidebiliyor, okuyup, yazdıklarımı tüm dünya ile paylaşabiliyordum. En güzel yemek fotograflarımı muhteşem kamerası ile çekip üzerinde oynayabiliyor, istediğim effectleri verebiliyordum. Twitter, instamatic, facebook, google + gibi sosyal medya networklerine ulaşımımı kolaylaştırmıştım.

Hayat artık İPhone 4 ile parmaklarımın ucundaydı. Bunların hepsi bir yana, özellikle iPhone?u kullanması çok kolay olduğu için tüm diğer markalara tercih ediyordum. İnsan bir kere İPhone kullanmaya görsün, pek geriye dönüş olmuyor.

Derken bir gün kızım bir İPhone 5S aldı. http://www.turkcell.com.tr/cihazlar/akilli-telefonlar/iphone-5s-16gb. Hızından ve parmak izi uygulamasından çok memnun olduğunu söyledi. Telefonun yeni tasarımı ve yeni yazılımları, ekrandaki görüntünün canlılığı beni şaşırtmaya devam etti, ben de hemen bir İPhone 5S için araştırmalara başladım.

Benim gibi emekli biri için tek dezavantajı tabii ki fiyatı idi ama onu da benim için Turkcell çözdü. 12 ay kredi kartına taksit veya kontratla telefon sahibi olabiliyordum. http://www.turkcell.com.tr/kampanyalar/cihazlar/akilli-telefon-festivali. Artık benim de olağanüstü kamerası ve videosu ile yemek blogum için daha da gerçeğe yakın yemek resimleri çekebildiğim ve inanılmaz bir hızla sosyal medya paylaşımları yapabildiğim, yanımda şarj aleti taşımadan istediğim yerlere gidebildiğim, ince, hafif ve yaşımın gerektirdiği tüm kolaylıkları bana sunan hem de altın rengi bir İPhone 5S'im oldu. Bu telefonum sayesinde ben de zamanın çok çok ilerisindeyim artık.

Teşekkürler!

 

 

 

 

 

Baglan veya Yeni Kayit

fb iconLog in with Facebook