Menu

http://www.oyascuisine.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/Slides.slide_oya_lezzet_duraklarim02gk-is-690.jpglink

Content

Ali Baba Nargile Ve Restoran

Yemek Blog'u yazarı Sevgili Yağmur İpar'ın daveti üzerine katıldığım Ali Baba Nargile ve Restoran'daki tadım etkinliğinde çok keyifli saatler geçirdik. Avrasya Maratonu yüzünden arkadaşlarımdan biraz gecikmeli olarak katıldığım tadım etkinliğinde masaya oturur oturmaz servisim jet gibi geldi. Bizlere kendimizi evimiz de hissettiren sosyal medya danışmanı Ohannes Kan ve Ali Baba'nın oğlu, genç işletmeci Mert Yoğurtçu ile hem sıcacık sohbet hem de tadımlama yaptık.

Ortaköy'de erişimi çok kolay bir lokasyonda 4 ay önce açılan bu restorana girer girmez gözüme çarpan, her türlü hijyenin sağlandığı açık mutfağında çok dikkatli, temiz ve titiz bir şekilde çalışan personeli oldu.

Şık, geniş, ferah ve sıcak bir ortam var Ali Baba'da. Hem de aydınlık. Kişiye özel davetler için ayrılan üst kat salonları da yine çok şık ve huzurlu. İş yemekleri, özel davet organizasyonları, toplantılar, yılbaşı sofraları, yaş günleri, bebek kutlamaları için çok uygun bir mekan. Tüm özel günler için tavsiye edilebilir.

Büyük bir nargile kolleksiyonu ve rahat oturumlu koltuklar ise mekanın ayrı bir bölümünde yer alıyor. Menüsü, çorba, kebap, pide, dürüm, döner, pizza, aparatifler, salatalar, içecekler, tatlılar, lahmacun, burger'dan oluşuyor ve her damak zevkine hitap ediyor.

Biz ne mi yedik?
Bizlere önce küçük atıştırmalıklar ikram edildi. Bunlardan fındık lahmacun dedikleri ama daha doyurucu bir büyüklükte sunulan lahmacun ve peynirli pide çok güzeldi. Ardından Ezo gelin ve Mercimek Çorbası servisi yapıldı. Tahta bir çerçeve içinde yanında krutonu ile birlikte göze çok hitap eden kapaklı ufak kırmızı döküm tencerelerle servis edilen ezo gelin ve mercimek çorbaları çok sıcak, lezzetli ve şık idi.

Diğer yiyeceklerin servisinde kullanılan tabakları da yine çok göz alıcı idi. Ana yemek olarak sunulan  saç kavurması şahane, ızgara et karışımı ise çok lezzetli idi. Ben pide çok sevdiğim için olacak tüm pidelerine el koydum. Yanında tulum peynir ile tam bir lezzet şöleni oldu.

Mutfakta kullanılan malzemelerin taze ve günlük olarak alındığı ve mutfağa dair diğer tüm detayların üzerinden geçerken kahve ve çay ikramı başladı. Kahve ikramında sunum yine çok şık, çayı yanında minik kurabiyesi ile çok güzel ve sıcaktı. Tatlı menüsünde çok iddialı olmadıklarını belirtirken hazırladıkları meyva tabağını çok methettiler.

Fiyatlara gelince;

 

 • Aparatifler   12-23
 • çorbalar     8-13
 • Sandwich     12-17
 • pizza       17-23
 • Burger       15-22
 • lahmacun     4-9
 • pideler     13-21
 • kebab       19-27
 • dürüm       17-24
 • döner       10-27
 • salatalar   11-28
 • tatlılar         7-14  tl arasında değişiyor.

 

Haftanın her günü rahat koltuklarında uzun uzun oturup keyif yapabileceğiniz hem mimari tasarımı, dekoru hem de çok geniş yelpazedeki menüsüyle dikkat çekecek 7 / 24 paket servisi de olan bu mekanın Ortaköy için bir kazanç olduğunu söyleyebilirim.

Ortaköy Mahallesi. Muallim Naci Cad. 43/1 B
Beşiktaş/ İstanbul
0212 327 18 28

 

 

 

Baglan veya Yeni Kayit

fb iconLog in with Facebook