Menu

http://www.oyascuisine.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/Slides.slide_oya_lezzet_duraklarim02gk-is-690.jpglink

Content

Bebek Palivor Çiftliği

 14 Ocak 2015 çarşamba günü Boğaz'ın en güzel ve gözde semtlerinden biri Bebek'te Palivor  Çiftliğinde gerçekleşen sıra dışı bir kahvaltı etkinliğindeydik. Ünlü Executive şef Özlem Mekik ve Chaine des Rotisseurs Gurme Şef Haldun Tüzel moderatörlüğünde davetlisi olduğumuz kahvaltıda doğal ve gurme lezzetlerle hazırlanan kahvaltının misafirleri seçkin yemek blogu yazarı arkadaşlarımızla çok hoş saatler geçirdik.

Taze, lezzetli, doğal şarküteri ürünlerinin yanı sıra kaliteli ve hızlı atıştırmalıklar da sunan mekan ayakta atıştırma ve al git alışveriş için tasarlanmış olup ayrıca paket servis hizmeti de veriyor. 16 kişiyi oturtarak ağırlayabilen mekanda kahvaltı keyfi yapmak mümkün. Palivor çiftliğinin kurucularından Emre Oral hedeflerinin en kaliteli ürünleri, Trakya'ya özgü misafirperverlik ve güler yüz ile misafirlerinine sunarken paket servisi ile de tüm İstanbullulara ulaşmak istediklerini belirtiyor.

Bebek Palivor çiftliğinde, şimdiye kadar diğer seçkin mağazalarda satışa sunulan Palivor Çiftliğinin en özel et ve şarküteri ürünleri, çiftlik ürünleri ile yapılmış sıcak tost ve hotdoglar, günlük sandviç ve salata çeşitleri, özel karışım kahve ve organik çay servisi de var.

Butik mekan dikkat çekici iç tasarımı, sıcak ve sevimli ambiansı ile her sabah 8 den gece yarısına kadar hizmet veriyor. Yüksek mimar Kerem Oral 2011 yılında vizyonu ve mimarisi ile Avrupa'nın en iyi projesi seçilen Palivor Çiftliğinin nitelikli ve özgün ürünleri ile özel bir deneyim olacağını söylüyor. Palivor çiftliğinin kuruluşu 1700-1800'lü yıllara dayanıyor. Bölgede bulunan birçok eski çiftliğin en büyüğü olan Istranca ormanlarının içerisindeki bu çiftlik 2011 yılından beri tarım ve hayvancılıkla uğraşıyor. 2011 yılında yeniden hayata geçirilen çiftlikte, tarım ve hayvancılık yapılmaktadır.

Palivor Çiftliği yeniden hayata geçirildiğinde, ilk önce çevre köylerden toplanan “Meşe Balı” üretilmiş. 'Meşe Balı' Istranca ormanlarınındaki meşe ağaçlarının yapraklarının gece salgıladığı salgılardan arıların yaptığı lezzetli, sağlıklı, her derde deva özel bir bal.  Keçi yoğurdu, keçi tereyağı doğal şartlarda beslenen keçilerin sütünden üretilirken, füme etleri eski usulle füme fırınlarında pişiriliyor, deniz tuzu ile fırınlanan meze ve kahvaltılık kuru etleri özel isleme fırınlarında isleniyor. Sucuk çeşitleri arasında keçi baton sucuk da bulunuyor. Doğal el yapımı sosis, Bratwurtz sosis , biberli cheddar peynirli sosis Trakya etinin lezzetini yansıtıyor. Soğuk sıkım yöntemi ile üretilen zeytinyağından çiftlik yumurtasına, makarna ve özel sosları ile tam bir lezzet şöleni sunan Palivor çiftliği kaliteli bir gurme şarküteri olarak hayatımıza girmiş bulunuyor.

Hem çiftlikte kendi ürettiği hem de Trakya'da ürettirdiği ürünlerle yöre halkına, ekonomik hayata ve sürdürülebilir kırsal kalkınmaya katkı sağlıyor. Yeni, farklı ve yöreye özgü lezzetlerin tadımının gerçekleştirilmesi, yöreye ait farkındalıkların yaratılması ve bunların turistler tarafından fark edilip deneyimlenmesi, turizm açısından bölge ya da yörenin tercihi konusunda önemli bir rol üstlenen Palivor Çiftliği, İstanbul’daki tecrübesinden sonra, Demirköy, Kırklareli’de de bir gastronomi “destinasyonu” yaratmayı hedefliyor.
 

Kırklareli ve İstanbuldaki modern ve uzman üretim tesislerinde özgün ve özel Palivor Çiftliği ürünleri çeşitlendirilerek yine seçkin ulusal perakende zincirlerinde satışa sunulmuş. Pazartesi-Cumartesi günleri her gün 08.00-24.00, Pazar günleri 08.00-15.00 saatleri arasında profesyonel ekibi ile Palivor Çiftliği’ne ait kaliteli ürünleri lezzet tutkunları ile buluşturan dünya çapında ödüller kazanmış olan Palivor Çiftliği'ni ve lezzetli ürünlerini eğer sizler de keşfetmek isterseniz;

Adres:Palivor Çiftliği
Manolya Sokak No 9 Bebek
Palivor Çiftliği sipariş hattıTel: 0212 231 81 53
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Nakit, Kredi kartı, Multinet, Sodexho, Winwin, Ticket ödeme de geçerli olup, online alışveriş için www.palivor.com adresini kullanabilirsiniz.

 

 

Baglan veya Yeni Kayit

fb iconLog in with Facebook