Menu

Content

"İnanmayan Gelsin" Dediler !

Sevgili Oya’s Cuisine takipçileri,

Sizler de benim gibi bulaşığı zahmetli bulanlardan mısınız? Hani en sevmediğiniz ev işlerinin başında mı gelir? Bulaşık makinesi olmasaydı ne yapardım diye kâbus görenlerden misiniz? Soruların cevapları ‘evet’se gelin kulak verin anlatacaklarıma. “Yemek” dışında tam benlik bir etkinliğe katıldım, onu paylaşmak istiyorum sizlerle.

Yemek yapmayı, paylaşmayı, ikramda bulunmayı, yemeği çok çok sevdiğim doğrudur. Yemek yapmak benim için bir sevda, mutfakta geçirdiğim saatler benim için bazen bir terapi, bazen eğlence, bazen stres atmak, bazen sanat yapmak demek. Ee pişiriyoruz, misafir ağırlıyoruz, resimler çekip yemek sitemizde paylaşıyoruz, sonra soframıza getirip yiyoruz. Hepsi güzel de bir de bunun bulaşığı var. Azı elde çoğu makinede yıkansa da özellikle fırın yemeklerinin kaplarının bulaşığını yıkamak, temizlemek çok zor. Canım ne var, bulaşık makinesi yıkıyor diyorsunuz ya, işte öyle olmuyor, bir de makineye yerleştirmeden ön temizlik yapmak gerekiyor.

İşte sevgili Gülhan Kara ve Fairy'nin 'Siz de bulaşıkları yıkamadan asla makinaya koymayanlardansanız buyurun gelin, inanmayan gelsin'  diyen davetiyesini aldığımda Chef's İstanbul Mutfak Atölyesindeki etkinlik gününü iple çektim.

Zorlu yemek kirlerinde 1 numara olan Fairy’nin yeni fosfatsız formülü ile tanışmak üzere mekana vardığımda Şef Gülhan Kara ve Fairy ekibinin sıcak karşılayışları ile etkinliğimiz başladı. Davetli yemek blogger'ı arkadaşlarımla birlikte "Fırın" yemeklerinden oluşan nefis menümüzün tadımını yaptıktan sonra sıra Fairy'nin yeni gücünü görmeye gelmişti.

Tüketicilerin yaşamlarını iyileştirmeyi hedef alan P&G markası Fairy Platinium ailesine yeni katılan bulaşık makinesi kapsülü ile çevre duyarlılığını göz önüne alarak, doğayı korumak için fosfatı formüllerinden çıkarmış. Sadece formülünden fosfat çıkarılmasıyla P&G karbondioksit emisyonlarının %50 azaltılasında destek olmuş. Üstelik bulaşıklarımızı sudan bile geçirmeden makinede yıkanmasını sağlayan bir kapsül bu. Hem sudan tasarrufa, hem de zaman ve emek harcamadan tek yıkamada temizleme gücüne şahit olduk. Bize “inanmayan gelsin” demişlerdi, gittik gözümüzle gördük. İnandık.

Bu yeni kapsül nemlendirmeyi hızlandırarak, bulaşıkları suda ovalamadan makineye koymayı sağlıyor. Böylece yapışmış kirlerin makinede kolayca parçalanmasına neden oluyor.

Az su tüketen makineler bir seferde yaklaşık 4-5 litre su kullanıyormuş. Oysa biz öncesinden sudan geçirdiğimizde yaklaşık 7-8 litre daha su harcamış oluyormuşuz. Bulaşıkları ayrıca sudan geçirmeden makineye koymak ne demek biliyor musunuz? Dünyada yılda 21 milyar litre su tasarrufu sağlanması anlamına geliyor. Bu ise 9.000 olimpik havuz dolusu suya eşdeğer.

Ne kadar yıkanırsa yıkansın hep lekesi kalan çay ve kahve ise artık korkulu rüya değil. Çay ve kahve aktivatörü sayesinde çay ve kahve lekesi üzerinde de etkili oluyor bu kapsül.

Ayrıca makinedeki filtreyi de temizleyerek parlaklık arttıran teknoloji ile parlak bulaşıklara sahip olacağımızı da hemen ekleyeyim.

Özetle hem zamandan kazanmak, hem çevre korumasına katkıda bulunmak hem de bulaşık yıkamayı zahmetsiz hale getirmek için en güzel yöntem bu kapsüllerden kullanmak.

Etkinlik sonunda Tema Vakfından Balıkesir Çamucunda bizler için fidan bağışı yapılmış olması çok şık ve anlamlı bir hediye oldu bence. Chef's İstanbul’dan bir workshop hediyesi ve Gülhan Kara'dan Türkiye’nin Çorbaları kitabı da ayrıca mutlu etti beni.

"Yeni Fairy Platinium"a,  Chef's İstanbul Mutfak Atölyesi ekibine ve emeği geçen herkese teşekkürler.

 

 

 

Baglan veya Yeni Kayit

fb iconLog in with Facebook