Menu

Content

Jako Cafe & Nargile

Buram buram tarih kokar İstanbul’um. Her semti ayrı bir hikâye, ayrı bir geçmişe dayanır. Her biri ayrı güzelliktedir. Anadolu yakasında Koşuyolu da bu güzel ve nezih semtlerden biridir. İstanbul’a ilk geldiğim yıllarda yeşillikler içerisinde çatıları bile görünmeyen bir bahçe-kent görünümünde olan Koşuyolu, bugün çok katlı bloklarla çevrelenmiş eski görünümünden çok şey kaybetmiş ama bazı bölgeleri hala eskiyi hatırlatıyor.

Sevgili Fatma Samsa Yılmaz'dan Koşuyolu’nda yeni açılan bir kafede kahvaltı tadımı için davet alınca epey sevindim açıkçası. Blogger arkadaşlarımla keyifli saatler geçirmenin yanında Jako Cafe'nin Koşuyolu’nun eski iki katlı evlerinden birinde bahçe içinde bir mekân olduğunu öğrenince eski günlere güzel bir selam gönderebileceğimi de anladım.

Yağmur altında ulaştığım Jako & Nargile Cafe’de üst katta bize ayrılan özel salona ulaştığımda benden önce gelen arkadaşlar resim çekmeye başlamışlardı bile. Serpme kahvaltı masası çeşit çeşit reçeller, peynir tabağı, bal-kaymak, tereyağı, jambon, acuka, tahin pekmez, çikolata, zeytin çeşitleri, yeşillikler, domates ile donatılmış, patates tava, kavurmalı, sucuklu yumurta, menemen, mıhlama gibi ara sıcaklar da yavaş yavaş gelmeye başlamıştı. Ekmek dışında dışardan hiç bir alım yapılmayan Jako Cafe’nin lezzetli börekleri ve tatlıları da özel yapılıyormuş. Öğlen ve akşam yemek menüleri de zengin olan kafede ayrıca nargile keyfi de yapılabiliyor.

Jako Cafe Nargile’de iki kişilik serpme kahvaltı 60 TL, Jako kahvaltı tabağı 22 TL, Express kahvaltı tabağı 12 TL. Yemeklere gelince atıştırmalıklar 5 TL ile 16 TL arasında, ızgaralar 18 ila 34 TL arasında, ana yemekler ise 26 ile 30 TL arasında, makarnalar 11 ile 18 TL arasında değişirken salata fiyatları 8 ila 18 TL gibi. Yine krep ve wrap, burgerler ve sıcak içecekler de son derece makul fiyatlarda.

Mekân doğum günü, arkadaş toplantısı, özel yemek davetleri gibi her türlü toplantı için çok uygun. Arkadaş guruplarınızla size özel odalarda rahat koltuklarda oturup servis alabileceğiniz gibi, bahçede mangal keyfi, yağmurlu havalarda çadır keyfi yapılabiliyor. Mekânın sahibesi Beyhan Hanım misafirlerini memnun edebilmek için güler yüzlü, nazik personeli ile her an yanı başınızda.

Açılalı henüz bir ay olan Jako Cafe Nargile Koşuyolu 94 numarada sizleri bekliyor.

Meraklısına not: Nargile fiyatları çeşidine göre 24-50 TL arasında.

 

 

Baglan veya Yeni Kayit

fb iconLog in with Facebook