Menu

Content

Cafe Du Levant

Kapısından adımınızı atar atmaz etkisini hissedeceğiniz, kendinizi Paris'te bir bistro'da gibi bulacağınız tek mekan olmalı Cafe Du Levant..Vestiyerden başlıyarak nereye bakacağınızı bilemeyeceğiniz bu mekanın sıcak atmosferi bir anda sizi sarmalıyor.

Nazik personelinin eşliğinde içeri adım attığımda ilk gözüme çarpan muhteşem bir porselen kadın başı antika biblo oldu. Fransadan özel olarak seçilerek getirilen tüm aksesuar ve antikalar belli ki çok düşünülerek seçilmiş. Masaları ayıran art nouveau renkli camlar, antika masa ve sandalyeler, antika resimler, eski şapka ve çantalar görülmeğe değer.

 Keten örtüleri, dantel perdeleri, ışıklandırması, Fransa'da bir bistrodan getirilip birebir monte edilmiş renkli cam tavan karoları, duvarlarındaki eski opera afişleri, masalara yerleştirilmiş güzel kokulu çiçekleri gibi ayrıntıları ile İstanbul'da ayrı bir dünya bu mekan.

Biri Fransız  diğeri Türk asıllı iki şef'in hazırladığı yemekler muhteşem lezzetli ve şık. Günün her saati tercih edilebilecek mutfakları lezzet, kalite ve servisi ile son derece başarılı.

Ben ne mi seçtim!

Antre olarak gelen somon, taze sebzeli garnitürü ile bir lezzet şöleni, şarap soslu tereyağı ve sıcacık, özel üzümlü ekmeği ise hakikaten çok özeldi. Önerdikleri, yumuşacık içimli, ağızda bıraktığı tadı asla unutmayacağım vine dessera cabernet sauvignon merlot Türk şarabı eşliğinde ana yemek olarak seçtiğim 'Mantar Soslu Bonfile' ağızda dağılan etinin lezzeti ve değişik sosu, yanında kızarmış patatesi ile harikaydı.

Arkadaşlarımın seçtiği 'Fırında Levrek' ise yanında servis ettikleri lezzetli garnitür rezene ile üzerinde epeyce konuşulan bir konu oldu. Tatlı olarak seçtiğim, dondurma ve çikolata sos eşliğinde ikram edilen Çikolata Sufle'den büyük keyif aldım.

Yemeğimizi bitirip üstüne de kahvelerimizi yudumlarken beni alıp Paris'e doğru romantik bir yolculuğa götüren bu çok özel mekana tekrar gelip kendimi bir kez daha şımartmaya karar verdim.

Cafe Du Levant

0212 369 66 07
0212 369 94 50
Hasköy/ istanbul

 

levant01
levant02
levant03
levant04
levant05
levant07
levant06
levant08
levant09
levant10
levant11
levant12
levant13
levant14
levant16
levant17

212 369 66
212 369 94 50Hasköy/ istanbul

 

 

 

Baglan veya Yeni Kayit

fb iconLog in with Facebook