Menu

Content

Barboom Restaurant , Gökçebel / Yalıkavak

Her yaz birbiri ardına açılıp kapanan, yerine yenisi açılan kimi özenli kimi özensiz restoranlarla ve hep sürprizlerle doludur Bodrum. Yaşadığım Yalıkavak ve çevresi ise Bodrum?un yeme içme sektörü bakımından tahminimce en zengin bölgesidir. İlk Yalıkavak'lı olduğumuz yıllarda çoğunluğu balıkçı olan restoranların yerini pideciler, kebabçılar almaya başladıkça kaliteli balık restoranları da seyrekleşti.
Yalıkavak'ta balık ve deniz mahsulleri konusunda sayılı iyi mekan var şimdilerde.

Geçtiğimiz günlerde arkadaşlarım hemen evimizin civarında yeni açılan bir balık restoranından övgü ile bahsettiler ve benim de gidip görmemi istediler. Biz de hemen yer ayırttık.

Ve evet işte bu kez de Yalıkavak / Gökçebel'de kapılarını 2014 yazında yeni açan, öncelikle şahane manzarası, dekoru ve süper servisi ile kalplerimizi fetheden, fazla rüzgara açık olmayan, kuytu bir konumda yer alan, Barboom'dayım.

Yalıkavak böyle bir mekana kavuştuğu için bence çok şanslı. Güneş batımını, özenle seçilmiş hafif müzik eşliğinde ve içkinizi yudumlarken izlerken, sizlerin de bana hak vereceğinizi sanıyorum. Böyle bir keyfi herkes yaşamalı diyorum! Buradan güneşin batışını seyretmenin tadına doyulmuyor.

Güler yüzlü Kahraman Usta'nın maharetli ellerinden çıkan leziz yemekleri ve misafirperverliği ile en gözde mekanlar içine hemen giren ve kendini kabul ettiren Barboom'da fiyatlar çok ucuz değil, Bodrum ayarı! Ama bu kalite ve bu servis göz önüne alınırsa, sonunda ödediğiniz fiyatın karşılığını hak ettiğini de söylemeden geçemiyeceğim..Daha şimdiden uzun soluklu olacağa benziyor Barboom.

Kahraman Usta'nın spesyali patlıcan yatağında deniz mahsulleri, ahtapot ızgara, kalamar ızgara enfesti. Hafifçe sulu, tam kıvamında ızgara deniz levreği için söyleyecek söz bulamıyorum, tam anlamı ile çok lezzetliydi. Özenle hazırlanmış mezeleri leziz ancak porsiyon miktarları biraz daha arttırılabilir gibi geldi.

Rezervasyonunuz ister denizin hemen kenarına sıralanan masalarda, ister duvar dibindeki masalarda olsun, nerede oturursanız oturun inanın hiç fark etmiyor. Ambiansı yerinde. Yani manzarası, ferah dekoru, servisi, menüsü ve aşçıbaşısı ile farklı ve seçkin bir restoran Barboom.

Eğer yolunuz Yalıkavağa düşerse nefis yemeklerinden tatmak için kesinlikle gidilmesi gerekir, hiç olmadı, günbatımında muhteşem barından seçeceğiniz bir aperatifi orada alınız derim.  

Adres:

Şendoğan caddesi No:15 Gökçebel Yalıkavak Bodrum
48400 Bodrum, Muğla

Telefon:

0252 386 44 99
05372087214

 

 

 

Baglan veya Yeni Kayit

fb iconLog in with Facebook