Menu

Content

Şeftalili Yoğurt Dondurması

Yaz tatlıları içinde çok tercih edilenlerden biri de tabi ki dondurma. Bu aralar beni de bir dondurma yapma sevdası aldı gitti. Sorbesinden çikolatalısına yeni yeni tatlar peşindeyim. Bugün de yoğurtlusunu denemek istedim. Ne zamandır aklımda olan ama bir türlü gönlümü yatıramadığım yoğurtlusu! Çok yanılmışım meğer, muhteşem oluyormuş. Dondurmaya göre daha az kalorili, çok lezzetli, üzerini taze meyvelerle süsleyeceğimiz yoğurt dondurmasının çocuklarınız için de çok yararlı olacağını düşünüyorum. Bu tarifimi de denemeniz dileklerimle!

Malzeme Listesi:

  • 2 adet iri şeftali
  • 600 gr yoğurt (ekşi olmasın)
  • 8 çorba kaşığı toz şeker
  • 1 tatlı kaşığı vanilya

Tarif:

Şeftaliler yıkanır, soyulur ve rendelenir, şekerin 2 kaşığı üzerine ilave edilir. karıştırılır. Yoğurt, vanilya, kalan şeker büyük bir kaseye konur, mixerlanır. Rende şeftaliler de kaseye ilave edilir ve  tekrar  bir kez mixerlanıp, karışması sağlanır.

Karışım kapaklı  plastik  bir kutuya konur, buzluğa atılır. Yapıldığı ilk  gün 2 saatte bir en az 3 kez tekrar buzdolabından çıkarılıp mixerlanır. Bu işlem sonunda misafirlerinize servis anına kadar buzlukta kapaklı kutuda  saklanır. Yanında şeftali dilimleri ile süslenerek servisi yapıulır.

Afiyetle!

 

 

 

Baglan veya Yeni Kayit

fb iconLog in with Facebook